Psikolog Dr. Mualla Oktay

Dr. Mualla Oktay İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalından Tıp Bilimleri doktoru (Med. Sc. Dr.) ünvanını almıştır.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında, Klinik Psikolog ve Psikoloji Ünitesi sorumlusu olarak görev yapmıştır. Emekli olduktan sonra kendi özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Üç dönem üst üste "Türk Psikoloji Derneği" başkanlığı yapmıştır.

Almanya "Moreno Psikodrama Enstitüsü"nce verilen "Psikodrama Terapötü" "Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği" nce verilen "Terapist" ünvanlarını almıştır.

"Türk Nöro-Psikiyatri Derneği","Türk Psikologlar Derneği","Grup Psikoterapileri Derneği","Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği","Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği" üyesidir. Evli ve bir kızı vardır.

Katıldığı pek çok ulusal ve uluslararası kongreler, sempozyumlar ve sunduğu araştırmaları vardır.Daha çok Aile , Evlilik ve Cinsel sorunlar konusunda uzman olarak çalışmaktadır.

Toplumu aydınlatmak için ağırlıklı olarak çalıştığı "Evlilik ve Cinsel sorunlar" la ilgili konularda çeşitli gazete ve mecmualarda yazdığı yazıları , TV kanallarının kadın programlarında yaptığı canlı yayınları mevcuttur.