• VTEM Image Show
 • VTEM Image Show
 • VTEM Image Show
 • VTEM Image Show
 • VTEM Image Show
 • Kadın Cinsel Sorunları

  Kadın Cinsel Sorunları

  Ailesel ve toplumsal baskılar sonucu cinsel güdülerin de bastırılması ile kadın cinselliğe, hatta kendi bedenine bile yabancılaşabilir. Tedavisi cinsel terapidir.
  Devamı >>
 • Erkek Cinsel Sorunları

  Erkek Cinsel Sorunları

  Erkeklerde en sık sorun olan erken boşalma, genellikle psikolojik nedenlerle ortaya çıkar. başarılı bir cinsel terapi ile kalıcı olarak tedavi edilir.
  Devamı >>
 • Mualla Oktay Videolar

  Videolarımız

  Psikolog Dr. Mualla Oktay'ın toplumu aydınlatmak için "Evlilik ve Cinsel sorunlar" la ilgili çeşitli TV kanallarında canlı yayınlanan video görüntüleri
  Devamı >>
 • Cinsel Sorunlar - Sizden Gelenler

  Sizden Gelenler

  Yıllardır bir çok hastamızın derdine derman olduk, hastalarımızdan tecrübelerini paylaşmak isteyenler için Sizden Gelenler bölümünü açtık.

  Devamı >>

Psikolog Doktor Mualla Oktay Vajinismus tedavisi yapmaktadır

Mualla OKTAY

Psikolog Doktor

Dr. Mualla Oktay İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra,İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalından
Tıp Bilimleri doktoru (Med. Sc. Dr.) ünvanını almıştır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında, Klinik Psikolog ve Psikoloji Ünitesi... devamı >>

ERKEKTEKİ CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARI

Erkekteki Cinsel İşlev Bozuklukları

1- EREKTIL DISFONKSIYON ( EREKSIYON BOZUKLUĞU)

Yeterli bir cinsel ilişki için yeterli bir sertleşmeyi kalıcı bir biçimde sağlayamama veya sürdürememe durumu olarak tanımlanabilir.

Erektil disfonksiyon tanısının konabilmesi için bu sorunun tekrarlayıcı veya uzun süreli olması gereklidir. Bu konudaki yanlış bilgiler nedeniyle erkekler bir kez bile ereksiyon sağlayamadıklarında paniğe kapılmaktadırlar. Toplumda yaygın olarak bulunan erektil disfonksiyon çoğunlukla psikolojiktir ama organik nedenlerle de ortaya çıkabilir. Bunlar; Hipertansiyon, yaşlanma, diyabet, sistemik hastalıklar sigara ve alkol kullanımı......gibi

Sorun Psikolojik ise Cinsel Terapi ile tamamen ortadan kalkar.

2- ERKEN BOŞALMA

Erken boşalma çok az bir cinsel uyarıyla bile kişinin isteğinden veya planladığından daha önce boşalması, yani boşalmasını denetleyememesi, erteleyememesidir.

Tıbbi açıdan erken boşalma, kişinin boşalma reflexi üzerinde istemli denetiminin bulunmaması, henüz öğrenilememiş olmasıdır. Süre; birleşmeden önce boşalma yada 1-3 dakikalık cinsel birleşme süresi kesin olarak erken boşalmadır. 4- 7 dakika arası ise kişinin veya partnerinin sorun olarak görmesi, doyum sorunları yaşamaları durumunda erken boşalma sayılabilir. Her 4 - 5 erkekten birisinde erken boşalma sorunu vardır. Her toplumda oldukça sık rastlanır.
Erken boşalmanın tedavisi; yalnız cinsel terapi ile mümkündür. Cinsel terapide kişiye boşalma kontrolü öğretilir.

Kişi bir kez boşalma kontrolünü öğrendiğinde yaşam boyu tedavi olmuştur.

ERKEK CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARININ TEDAVİSİ

Erkeklerde en sık sorun olan erken boşalma, genellikle psikolojik nedenlerle ortaya çıkar. başarılı bir cinsel terapi ile kalıcı olarak tedavi edilir.Erken boşalmanın birkaç şekli olabilir.girişten önce boşalanlar , girer girmez boşalanlar,girişten birkaç saniye içinde kontrolsüz olarak boşalanlar, girişten sonra kendi iradeleri dışında boşalanlar.Erken boşalmanın ağır şekilde olanları çiftlerin cinsel hazzı ve mutluluğu için mutlaka tedavi edilmelidir.Erkeklerin yarısından fazlası erken boşalma sorunları yaşamaktadır.En önemli nedeni kişinin boşalmayı kontrol edememiş olmasıdır.Nasıl ki çocuk idrarını kontrol etmeyi zamanla öğrenirse ,erkekte yaşamının başında boşalmayı kontrol etmeyi bilmez .Üstelik aşırı heyecan,yakalanma endişesi ,uygunsuz ortamlar boşalma kontrolünün öğrenilmesini zorlaştırır.Çeşitli nedenlerden dolayı erkeklerin bir kısmı boşalmayı kontrol etmeyi öğrenemez.Erken boşalma cinsel terapi ile tedavi edilir.Tedavide boşalmanın tümüyle erkeğin denetimine geçmesini amaçlarız.Başarılı bir cinsel terapiden sonra erkekler boşalmayı kendi denetimlerine almayı canları ne zaman isterse o zaman boşalmayı öğrenirler.